Wirtualna Biblioteka Nauki

Wirtualna Biblioteka Nauki jest projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który ma na celu umożliwienie dostępu do zasobów cyfrowych dla naukowców. Dostęp do zasobów jest możliwy w uczelniach akademickich oraz jednostkach badawczych. W ramach licencji krajowej mamy dostęp do następujących zasobów (odnośniki prowadzą do artykułów w Bazie Wiedzy):

AIK nie uczestniczy w licencjach konsorcyjnych WBN.

Dostęp

 
Z SIECI UCZELNIANEJ
Z DOMU
LUB
ZDALNY DOSTĘP (HAN)
EBSCO
Elsevier
Nature
Science
SCOPUS
SciVal
Springer
Web of Science
InCites
Wiley

Indywidualne konto użytkownika

na podstawie: https://wbn.icm.edu.pl/konta-osobiste-uzytkownikow

Indywidualne konto użytkownika pozwala na korzystanie z niektórych baz spoza sieci uczelnianej, bez konieczności stosowania mechanizmów instytucjonalnego zdalnego dostępu (w AIK: HAN lub GlobalProtect). W licencji krajowej można w ten sposób korzystać z Elsevier, Scopus, Springer, Web of Science i Wiley.

Elsevier (ScienceDirect i Scopus) – konto wspólne dla obu serwerów.

Należy założyć indywidualne konto („Register”) na serwerze sciencedirect.com lub scopus.com, a następnie aktywować zdalny dostęp do zasobów. Obie operacje można wykonać poza siecią akademicką, ale aktywacja wymaga wykorzystania adresu e-mail należącego do domeny adresowej ignatianum.edu.pl.

Springer

Należy założyć indywidualne konto („Sign up”) na serwerze SpringerLink. Dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany w momencie założenia konta pod warunkiem, że konto jest zakładane w trakcie połączenia z sieci akademickiej (można wykorzystać HAN lub GlobalProtect). Konta użytkowników utworzone poza siecią instytucji wymagają aktywacji za pomocą kodu. Użytkownik po otrzymaniu e-maila z kodem aktywuje dostęp zdalny zgodnie z instrukcją.

Web of Science

Należy założyć indywidualne konto („Register”) w trakcie połączenia z sieci akademickiej (z numeru IP zarejestrowanego przez instytucję). Dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany na 180 dni.

Wiley

Należy założyć indywidualne konto („Sign up”). Jeśli operacja ta jest wykonywana z sieci akademickiej (z numeru IP zarejestrowanego do licencji przez instytucję), to dostęp zdalny będzie automatycznie aktywowany. Jeśli konto założono spoza sieci uczelnianej, należy przynajmniej raz zalogować się na konto z sieci swojej instytucji (można wykorzystać HAN lub GlobalProtect), co aktywuje zdalny dostęp na 60 dni.

Udostępnij:

Kontrast

Zwiększ rozmiar tekstu

Zwiększ odstęp liter

Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków

Powiększ kursor

Podświetlanie linków

Zatrzymywanie animacji

Resetuj ustawienia

Menu dostępności:
Kontrast
Zwiększ rozmiar tekstu
Zwiększ odstęp liter
Używaj czcionek przyjaznych dla dyslektyków
Powiększ kursor
Podświetlanie linków
Zatrzymywanie animacji
Resetuj ustawienia
Scroll to Top